Oaas linna
südames
on valmimas

Sissejuhatus

Erakordne elu- ja ärikeskkond ajaloolises Lutheri Kvartalis

Lutheri näol on tegemist taasloodud paigaga, kus väärikas ajalugu kohtub uusaegse tulevikuga. See on paik, mille suletud territooriumiks kujundatud endised tootmismaad muutuvad taas oluliseks ja jäävaks osaks linnakultuuris. Lutheri on kui oaas linnasüdames, mis meelitab, pakub kosutust ja on avatud kõigile.

Ajaloolise arhitektuuri kõrval on loodud uus lahendus sellisena, et väärtustada olemasolevat ning tekitada kvaliteetne linnaruum, mis tunnustab kvartali elanikke, töötajaid, selle kasutajaid ning turistide elu ja -hetki.

Tutvustus

Premium asukohaga linnakodud ja äripinnad

Kõik, mida vajad on siin ja just Sulle loodud. Samaaegselt uus ja turvaline, põnev ja loomulik, unikaalne ja äratuntav. Lutheris on kõik tasakaalus. Mugav kodukoht, põnev töökeskkond kui ka unikaalne aja veetmise paik kuhu kaduda või kus end hoopis leida.

Siin leiad luksuslikud katuseterrasside või suurte rõdudega korterid ning kaasaegsed büroopinnad. Toiduturg, poetänav ja väiksemad äripinnad lisavad alale väärtust veelgi. Aega saab veeta veesilmaga puhkealal ning pere väiksemad leiavad rõõmu turvalisel mänguväljakul.

Premium asukohaga linnakodud ja äripinnad
Kordumatu arhitektuuriga. Ajalooline elu-ja ärikeskkond.
Kordumatu arhitektuuriga. Ajalooline elu-ja ärikeskkond.
Kordumatu arhitektuuriga. Ajalooline elu-ja ärikeskkond.

Asukoht

Kordumatu arhitektuuriga. Ajalooline elu-ja ärikeskkond.

Arhitektuuriliselt on nii kortermajade vormistuses, kui maastiku kujundamisel kajastatud omaaegsele Lutheri kvartalile tuttavat ja omast painutatud vineeri ideestikku.

Uues Kvartali sisehoovis on arvestatud inimeste liikumistrajektooridega, mis tekitavad majade vahele põnevad linnaehituslikud vaated ning mugavad läbipääsud. Kombinatsioon pargist ja platsidest loob mitmeid tsoone, mis toetavad erinevaid tegevusi.

Ajalugu

19. sajandist pärineva Vineerivabriku uus ärkamine

A.M. Lutheri vabrik kolis Pärnu maantee äärsele krundile 1877. aastal, kui üüriti Tatari tänava ääres Girard Soucantoni tapeedivabrikust vabaks jäänud puidust tootmishooned. Järgneva paari aastakümne jooksul hoonestati vabriku hoogsal laienemisel kogu Pärnu maantee, Tatari, Vana-Lõuna ja Vineeri tänavate vaheline maa-ala erinevate tootmishoonetega.

Kontakt

Võta meiega ühendust ja registreeri huvi